Weekblad » 24 September 2003
Goede start van Claudia Grannetia in groep 4 van De Uil.
Van de drie jeugdspelers die dit jaar debuteren in groep 4 van De Uil is Claudia Grannetia erg goed uit de startblokken geschoten. Was haar vorige wedstrijd een familie-onderonsje tegen broer Richard met winst voor Claudia, nu kwam het grotere werk en was Hans de Groot een hele opgave. Claudia klaarde de klus en staat nu samen met Anton van Pijpen die Koos v.d.Hulst geen genade kende; op kop met twee gewonnen wedstrijden. Tim Scheffers kon tegen Ron v.d. Linden zijn succes niet voortzetten maar tegen Ron in topvorm is dat geen schande. Johan Heidema overwon Piet Duivenvoorden en Cas grannetia mocht van geluk spreken dat de partij in zijn voordeel uitviel tegen Leen v.d.Eijk. Ton Sneeuw Sr. speelt alsof hij nooit is weggeweest en overwon Richard Grannetia.
In groep 1 staan na twee speelavonden maar liefst 5 spelers aan kop met 4 uit 2. (Ook bij het schaken wordt de puntentelling bijgehoudenn gelijk voetbal, dus winst 3 punten etc.) Theo Bakker, Edwin Heemskerk, Wally Visser, Ad Reijneveld en Jan Havenaar. Van Jan, Ad en Theo was dit verwacht maar Edwin en Wally zorgen voor verrassingen. Edwin speelde gelijk tegen Peter van Bakel, terwijl ook Nico v.d.Plas datzelfde deed tegen Wally Visser en Theo Bakker tegen Fred van Randen. Ad Reijneveld kende geen genade met Rob Warmerdam en Piet v.d.Griendt liep tegen Jan Havenaar tegen zijn tweede nederlaag aan. Alleen Jan v.d.Bergh is in deze groep nog ongeslagen maar hij heeft dan ook no niet gespeeld.
In groep 2 waren het ditmaal alleen de witspelers die wisten te winnen en hierdoor is Jaap van Aalst die zegevierde over Jan Plomp met 6 uit 2 alleen aan de leiding gekomen gevolgd door een driemanschap gevormd door Hennie van Eeuwijk, Henk Kramer en Piet Muller. Zij hebben alle drie 4 uit 2 en bereikten dit door te winnen van resp. Anton Warmerdam, Kick van Rooijen en Rob Brouwer.
In groep 3 tenslotte gaat, wie had het anders verwahct, Engbert v.d. Zaag na 2 wedstrijdavonden aan de leiding met 6 punten. Engbert zelf won van nieuwkomer Peter de Haas terwijl naaste concurrent Willem Brandsma remise speelde tegen "good old" Johan Boon. Gerard Draaisma nam sportief wraak voor zijn nederlaag vorige keer en dat moest Jan Scheepmaker bekopen. Hans Elzenga tegen Theo Brandsma en Aad Vledder tegen Coen de Kooker werd remise. Voor de beker slechts één partij die van André Beijk tegen Richard Nigten. André won.
En dan begint op zaterdag 27 september het hele externe wedstrijdgebeuren weer te draaien met de wedstrijd van De Uil 1 uit in Den Haag tegen De Ooievaar 1. Wij houden u op de hoogte. Mocht u echter meer willen weten over het schaken en De Uil in het bijzonder, elke maandagavond in De Hoeksteen aan het Karel Doormanplein bent u van harte welkom. Vanaf 19:00 tot 20:00 uur de Jeugd en daarna de senioren. Er is voor elke schaaksterkte wel een groep dus schroom niet maar kom gerust eens vrijblijvend één of meerdere avonden de sfeer proeven